Sun Express uçak bileti

Sun Express bilet fiyatları

En ucuz uçak bileti fiyatları.
SunExpress (Güneş Ekspres Havacılık A.Ş.) Antalya,Türkiye merkezli bir havayolu şirketidir. Havayolu, Türkiye'nin popüler tatil yörelerinden Avrupa'ya tarifeli ve charter uçuşlar düzenlemektedir. SunExpress'in merkezi Antalya Havalimanı, Antalya'dır.

Havayolu şirketi Ekim 1989'da kuruldu ve Nisan 1990 tarihinde Antalya'dan Frankfurt, Almanya'ya ilk charter uçuşunu düzenledi. Türk Hava Yolları ve Lufthansa şirketleri tarafından kurulmuştur. 1995 yılında Lufthansa kendi payını Condor Havayolları'na (şimdi Thomas Cook Havayolları) devretti. 2006 yılında Lufthansa eski hisselerini geri aldı. Havayolu şirketinin %50'si Türk Hava Yolları'na %50'si de Lufthansa ya aittir.

2004 yılında 1.35 milyondan fazla yolcu taşımıştır. SunExpress Türkiye'de ISO 9001, ISO 14001 ve OHSAS sertifikalı tek havayolu şirketidir. Bunlarla birlikte SunExpress 2008' de 2 adet yeni nesil Boeing uçak almak üzere firma ile anlaşmıştır. Filosunu gün geçtikçe büyültmesi ile birlikte kısa zamanda Türkiye'nin orta ölçekli firmalarından birisi olmuştur.

sun express bilet bilet fiyatları